Medarbejdere på Solrød Produktionsskole

Forstander:
Flemming Cederholm

Uddannet lærer. Har i en årrække arbejdet på højskole og efterskoler.

Ansat på Solrød Produktionsskole siden 2014.

Kontakt:
Mobil: 40 14 70 00
E-mail: flemming@solps.dk

Linjeleder Mode, Kreativitet & Pædagogik: Britt Vittrup

Uddannet som koldt og varmt gastronom, pædagog, fitness og danseinstruktør.

Ansat på Solrød Produktionsskole siden 2010

Kontakt:
Mobil: 25 97 21 38
E-mail: britt@solps.dk

Linjeleder Træ & Design:
Nicolai Winther

Uddannet tømrer.

Ansat på Solrød Produktionsskole siden 2010.

Kontakt:
Mobil: 25 97 50 16
E-mail: nicolai@solps.dk

Linjeleder Madkompagniet:
Søren Munch

Uddannet kok.

Ansat på Solrød Produktionsskole siden 2017.

Kontakt:
Tlf: 25 97 18 16
E-mail: soren@solps.dk

Linjeleder IT & Medie: Jens Jokumsen

Uddannet elektroingeniør på DTU i 1990.
Har arbejdet med IT i 17 år og sidenhen industriel automation i 7 år.

Ansat på Solrød Produktionsskole siden 2016.

Kontakt:
Mobil: 25 97 18 45
E-mail: jens@solps.dk

Vejleder: Gitte Hahn Hinrichsen

Uddannet folkeskolelærer med linjefagene dansk, idræt og specialpædagogik.

Ansat på Solrød Produktionsskole siden 2017.

Kontakt:
Mobil: 30 46 60 30
E-mail: vejleder@solps.dk

Administration:
Hanne Ratleff Hansen

Hanne er ansvarlig for alt det administrative som foregår på skolen.

Ansat på Solrød Produktionsskole siden 2016.

Kontakt:
Tlf: 56 14 25 14
E-mail: Hanne@solps.dk